Czy warto uczyć się języków obcych?

Takie pytanie może wydać się nieco dziwne w dzisiejszych czasach, w których dzięki ogromnym możliwościom technologicznym takim, jak choćby środki transportu, czy masowego przekazu, świat niemalże „skurczył się”, stając się globalną wioską, a komunikacja pomiędzy ludźmi  stała się jedną z bardziej pożądanych potrzeb. Jednakże pytanie to jest bardzo zasadne, ponieważ warto wiedzieć w jakie umiejętności warto inwestować swój czas, wysiłek i pieniądze, aby doprowadziły nas do celów, które chcemy osiągnąć.
Ludzie XXI wieku nie są już zainteresowani jedynie tym, co dzieje się na ich własnych „podwórkach”. Chcą porozumiewać się z innymi obywatelami świata. Chcą czuć się częścią globalnej społeczności, ale aby tak mogło się stać potrzebna jest im znajomość języków obcych. To właśnie one jak klucze otwierają drzwi do niezliczonej liczby możliwości:
*od swobodnego podróżowania i poczucia większego bezpieczeństwa
*poznawania nowych kultur i obyczajów, dzięki czemu obywatele świata stają się coraz bardziej otwarci, tolerancyjni, wrażliwi i świadomi otaczającej ich rzeczywistości.
*kosztowania dań z różnych stron świata, dzięki czemu często sami ubogacają swoje menu wprowadzając do swych domów nowe przepisy, a czasem nawet i zwyczaje żywieniowe.
*nauki w szkołach i na prestiżowych uczelniach poza granicami kraju, które pozwalają na szybszy rozwój i często również na wyższym poziomie.
*po korzyści zawodowe, jakie płyną z możliwości zatrudnienia i rozwoju na szczeblach międzynarodowej kariery otwierając drzwi do owocnej współpracy międzynarodowej.

Idąc tym tropem trudno zaprzeczyć stwierdzeniu, że WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH.
A skoro tak, to… do dzieła!  Otwórzmy się na świat poznając języki obce!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.